Lisaks õppetööle toimus sel nädalal paljugi põnevat. Eerik tegi oma loovtööd ning koolis käis kaks väga toredat külalist.
Eeriku loovtöö oli rallisõitmise teemadel. Kuna see on tema jaoks hobi, lausa üks kahest spordialast, millega tegeleb, siis tutvustaski ta seda 6.-9. klassi õpilastele. Hulgaliselt huvilisi oli ka nooremate hulgas, kes sel päeval sugugi kohe koju ei kiirustanud. Eerik rääkis enda sõitudest, näitas varustust ja testis õpilaste (ja õpetajate) teadmisi Kahootis. Lapsed said näha ja kuulda päris ehtsat ralliautot, ning hiljem teha simulaatoriga võidusõite.
Neljapäeval said kõik kuulata Tauri Tallermaa loenguid. 1.-5. klassile toimus loeng “Mis see aju ja mälu üldse on?”, 6.-9. klassile “Mälusõbralik õppimine” ning täiskasvanutele “Õppimine ja õpetamine”.
Loengud olid tõesti huvitavad. Õppimisel on olulised kolm etappi: tähelepanu (keskendumine) – seostamine – kordamine. Ilma kõiki neid läbimata õppimist ei toimu. Kuulsime 10000 tunni reeglist, mille järgi mingil alal vilumuse saavutamiseks peab seda treenima vähemalt 10000 tundi. Saime näitlikud õppetunnid, et mäluga on meil kõik korras, kuid tähelepanuga ei ole lood sugugi nii hästi. Lisaks mõned nipid, kuidas seoseid luua. Loomulikult kordasime loengute kestel juba omandatut. Saime ka teada üht-teist aju arengu kohta, kuulsime seitsmest normaalsest mäluveast ning sellest, miks magama peaks ikkagi 8 +/- 1 tundi ning teismelised kauemgi.
Reedel käis 7.-9. klassidel külas meie vilistlane Karin Madisson, kes rääkis oma tööst advokaadibüroos Sorainen, pereettevõttena tegutsemisest, karjääri planeerimisest, raskuste ületamisest, ettevõtlusest ning sellest, kuidas leida eneseusk ja seda hoida.
Kõik üritused olid omamoodi huvitavad ja harivad. On tore, kui leidub selliseid vahvaid külalisi ning suur rõõm on ka oma õpilaste üle, kellel põnevad hobid!