Peale vaheaega (2.05) kooli tulles ootas õpilasi ees tore üllatus.
Meile olid tulnud külla külalisõpetajad Ameerikast.
Esinejateks olid kaks selle aasta viiest Fulbright English Teaching Assistant programmi noorest õpetajast. Õpetajaamet ei ole nende eriala, aga nad kandideerisid peale bakalaureusekraadi saamist ja valiti sellesse programmi kui inglise keelt emakeelena rääkivad vabatahtlikud.
Esimese tunni noorematele andis Carley Jo Goggans, kes on inglise keele õpetajatele abiks ja toetuseks selle õppeaasta lõpuni Saaremaa Gümnaasiumis ja Kuressaare Ametikoolis ning vahel ka teistes Kuressaare koolides. Carley Jo on Kuressaares andnud ka kontserte, sest tema kõrvaleriala on ooperilaul.
Teise tunni vanematele õpilastele andis Talamh Devlin, kes abistab õpetajaid ja annab tunde Pärnus ning käib abiks nii Pärnu noortekeskuses kui Raeküla Vanakooli keskuses.
Noored õpetajad jäid väga rahule, jällegi uus kogemus.
Mida arvasid aga meie õpilased?
- Päev meeldis mulle väga, kuna sain teada teiste arvamusi Ameerika kohta. Sain panna proovile ka oma inglise keele oskuse.
- Mulle meeldis suhelda õpetajatega Ameerikast, sest Ameerika ja Eesti elu on väga erinevad.
- Oli väga äge! Endalegi üllatavalt sain ma põhilisest jutust aru, kuigi ma inglise keeles väga hea ei ole.
- Üldiselt mulle meeldis inglise keele keskkonnas olla, aga Ameerikas ma vist hakkama ei saaks.
- Külalisõpetajad rääkisid oma kodukohtadest, hobidest. Kuulasime laule ja mängisime erinevaid mänge. Aktiivsematele jagati ka kingitusi. Oli väga huvitav kogemus.
Koostööni külalisõpetajatega jõudsime Ameerika Ühendriikide Suursaatkonna kaudu, kelle organiseeritud näitus “Ameerikat kujutades” on avatud koolis 12. maini kooli lahtioleku aegadel.